+90 216 685 10 60
info@peridentklinik.com

Restoratif Diş Tedavisi

Restoratif Diş Tedavisi Nedir?

Restoratif diş tedavisi, diş yapınızın eksik kısımlarının onarılmasını ve eksik dişlerin yerine getirilmesini içeren tedavi yöntemidir. Diş yapınız çürük, diş kırığı veya daha önce yerleştirilmiş bir restorasyonun bozulması sonucu eksik olabilir.
Perident Klinik gülümsemenizi geri kazanmanıza yardımcı olmak için en son restoratif tedavileri ve teknolojileri sunar.

Restoratif Diş Tedavisi Neden Önemlidir ?

  • Dişleriniz için uygulanan restoratif tedavi yöntemi, plak oluşumunu ve plağın yol açabileceği sorunları önlemeye yardımcı olmak için iyi bir ağız bakımı alışkanlıklarını sürdürmeyi kolaylaştırır.
  • Ağızdaki boşlukların doldurulması dişlerin düzgün şekilde hizalanmasına yardımcı olur.
  • Eksik dişler sağlığınızı, görünümünüzü ve özgüveninizi etkileyebilir.

Restoratif Tedavi Yöntemleri

Dolgular

Diş dolguları, restoratif diş tedavilerinin en yaygın türüdür. Bu tedavi yöntemi, çürüklerin oluşmasına neden olan dişlerinizin çürümüş kısımlarını onarmak için kullanılır. Doğru dolgu malzemesi ve Perident Klinik diş hekimleri tarafından yapılan düzgün bir iş ile dolguların birkaç yıl dayanmasını ve sağlam bir dişin görünümünü ve fonksiyonelliğini sağlamasını bekleyebilirsiniz.

Diş Kronları

Diş kronları diş renginde veya metal olabilen restorasyonlardır. Kısacası, kök kanallarından, diş çürüklerinden veya kırıklardan kaynaklanan önemli ölçüde eksik diş yapısının yerini alırlar. Kronlar ayrıca bir dişin normal boyutunu, şeklini ve işlevini geri kazandıran görevi görür.
Bir diş hekiminin bir hastanın diş kronu tedavisini belirlemeden önce dikkate alacağı birkaç faktör vardır. Bu faktörler arasında, bunlarla sınırlı olmamak üzere, dişin işlevi ve konumu, diş eti dokusunun konumu ve çevredeki dişlerin rengi yer alır.

Diş implantı

Ciddi çürüme veya hasar nedeniyle eksik veya çekilmesi gereken bir dişiniz varsa, diş implantı ile değiştirilebilir. Dental implant, tam bir yapay diş ve kök sistemidir. İmplant kökü, sağlam bir tutuş oluşturmak için çene kemiğine bağlanan uyumlu bir metal olan titanyumdan yapılmıştır. İmplantın tamamı doğal bir diş gibi görünür ve işlev görür, bu nedenle en iyi diş değiştirme seçeneği olarak kabul edilir. Dental implantlar ayrıca köprüler ve protezler için çapa görevi görebilir.

İnlay & Onlay

Restoratif diş tedavilerinde sıkla kullanılan bu yöntemler, dişlerde restorasyon dendiğinde akla gelen ilk uygulamalardır. İnlay ve onlayler, tedavi esnasında kullanılan birer apareydir. Apareyler, özelleştirilebilen diş boşluğu doldurma aparatları olarak da geçer. İnlay, dişin en sivri ucunda yer almak üzere tasarlanan bir aparey, onlay ise çiğneme yüzeyini kapsayacak şekilde üretilen bir restoratif diş aparatıdır. Onlay aynı zamanda birden fazla dişteki sivri uçları kaplamak üzere de kullanılabilir.

Restoratif Diş Tedavileri Fiyatları

Diş sorunlarınızdan şikayetçiyseniz ve dişlerinizdeki boşlukları restoratif diş hekimliği yöntemleri ile gidermek istiyorsanız, doğru adrestesiniz. Perident Klinik ile iletişime geçerek tecrübeli restoratif diş tedavisi uzmanlarımız ile görüşebilir, size en uygun restoratif diş tedavisi fiyatlarını detaylıca öğrenebilir ve hemen bir randevu oluşturabilirsiniz.