+90 216 685 10 60
info@peridentklinik.com

Estetik Diş Hekimliği

Estetik Diş Hekimliğinde kullanılan yöntemler nelerdir?

Gülümsemeniz her alanda fark edilmenize ve iyi bir izlenim yaratmanıza sebep olabilir. Estetik kaygısı olan kişiler genelde gülmekten çekinirler, işte bu noktada estetik gülüş tasarımı devreye girer.

Diş Beyazlatma: Dişler yapısal olarak daha koyu renklerde bulunmaktadırlar. Bununla beraber ağız bakımına önem göstermeyen kişilerde ortaya çıkan en büyük sorun dişlerindeki lekelenmelerdir. Dişlerdeki lekelerin temizlenmesi ve diş renginizin beyazlatıcı jellerle açılması estetik gülüş tasarımınıza katkı sağlamaktadır.

Diş Eti Estetiği: Gülerken veya konuşurken diş etlerinin aşırı miktarda görünmeleri durumuna "gummy smile" adı verilmektedir. Dişeti seviyeleri lokal aneztezi altında yapılan basit bir cerrahi işlemle anatomik yapıya uygun ve göze hoş bir duruma getirilebilir.

Zirkonyum Diş: Porselen diş kaplamları ve diş protezlerinin ışık geçirgenliği ve dişe yakın doğal görünüme sahip olmasından dolayı estetik diş hekimliği için avantaj sağlamaktadır.

Ortodonti Tedavisi: Ortodonti süreci uzun olmasına rağmen oldukça kalıcı bir çözümdür. Çapraşık dişlerin doğru dizilime ulaşmasında önemli yer almaktadır.

Lamina Porselen Diş: Ön dişlerdeki yamukluk veya renklerinin kısa sürede estetik görünüme sahip olmasını sağlayan yaprak porselenlerde diyebiliriz.