+90 216 685 10 60
info@peridentklinik.com

Dental Turizm

Dental Turizm

Ülkelerin vatandaşlarına öngördüğü sağlık yardımı veya tedavilerinin karşılanması bütçelerinde büyük miktarlar oluşturduğundan son yıllarda yapılamaz duruma gelmiştir. Avrupa ülkelerinin genel sağlık ve diş tedavilerinde önceki yıllarda yaptıkları ödemeleri artık yapamamaları bu ülkelerinin vatandaşlarının sağlık problemlerinin çözümü için maliyeti daha düşük ülkelere yönelmelerine sebep olmuştur. Sağlık problemlerinin maliyetini daha düşük çözebilmek amacıyla sağlık turizmi gelişmiştir.

Avrupa ülkelerinin vatandaşlarının sağlık turizmi için ilk tercihi Türkiye’dir. Türkiye’de sağlık standartlarının Avrupa ile aynı seviyede olması, tedavi maliyetlerinin bu ülkelere göre dörtte bire yakın olması, ülkemizin tarihi yapısı kültürel dokusu sağlık turizmi için tercih sebepleridir.

Yapılan araştırmalar diğer ülkelerden sağlık turizmi için ülkemize gelen insanların ağırlıklı olarak Göz ve diş rahatsızlıklarının tedavisi için yoğunlaştığını göstermektedir. Türkiye’de sağlık teknolojisinin en üst seviyede olması teşhis ve tedavi kalitesini arttırmakta ülkemizde tedavileri için kalmaları gereken süreyi en aza indirmektedir.

Bulunduğunuz ülkede çektireceğiniz PANORAMİK röntgeni (panoramik x-ray) kargo ile veya internetten e-posta adresimize ulaştırmanız ilk aşamada planlama için başlangıç adımını gerçekleştirecektir.

Kliniğimizde panoramik röntgen filminizin tetkikleri tamamlanınca size tedavi planınız, tedaviniz için gerekli sürenin tam olarak ayrıntılı dökümü ve maliyet tablonuz iletilecekdir. Karşılıklı telefon görüşmesinden sonra randevu tarihiniz belirlenecektir.